Raktažodžių įtaka tekstui

Dauguma klaidingai įsitikinę, kad raktažodžiai reikalingi tik dėl SEO: SEO tekstams ar SEO straipsniams. Tačiau bet koks geras tekstas ar straipsnis turėtų prasidėti bent nuo minimalaus raktinių žodžių tyrimo. Kai jums reikia straipsnio, geriausia ką galėtumėte padaryti – tai atlikti raktinių žodžių tyrimo analizę dėl kelių priežasčių:

  1. Išsiaiškinsite savo auditorijos poreikius. Atlikę raktinių žodžių tyrimą labai aiškiai sužinosite, kas žmones domina jūsų srityje, ko jie daugiausiai ieško Google paieškoje. Taip išsiaiškinsite ne tik jiems rūpimas temas, bet ir problemas, kylančius klausimus ir poreikius. Būtent todėl jums bus kur kas paprasčiau identifikuoti, kas yra jūsų potencialus klientas.
  2. Raktažodžiai duos įžvalgų straipsnių temoms. Jei reikia parašyti vos vieną ar kelis straipsnius, tuomet temas sugalvoti nebus sunku, tačiau, jei reikia daugiau tekstų, tuomet fantazija gali greitai išsekti. Tokiais atvejais raktažodžių tyrimas – viena geriausių išeičių. Kai prieš savo akis matysite visus raktinius žodžius, išrikiuotus pagal aktualumą ir populiarumą, tikėtina, kad kils idėjų ir minčių, apie kurias anksčiau nebūtumėte pagalvoję, kokiomis temomis rašyti straipsnius ir tekstus.
  3. Parašysite aktualius ir informatyvesnius tekstus. Jei rimtai pažvelgsite į raktinius žodžius ir tekstus rašysite naudodami juos, tuomet tekstai atspindės būtent tai, ko žmonės ieško, bus aktualūs ir informatyvūs.
  4. Parašysite Google paieškai draugiškus tekstus. Viena iš SEO dedamųjų yra raktažodžiai. Jie padeda tekstams būti matomiems ir lengviau prieinamiems paieškos sistemose. Aktualūs, informatyvūs tekstai, kuriuose tinkamai pavartoti raktažodžiai padės sugeneruoti didesnį srautą į jūsų svetainę.

Kodėl negalima pergrūsti teksto raktiniais žodžiais?

Praktikoje pasitaiko, kai svetainės tekstai ir straipsniai prikišami aktualių ir populiarių raktinių žodžių, taip tikintis organiškai pasikelti potencialių klientų srautą. Tačiau tokia taktika mažų mažiausiai neefektyvi, o dažnu atveju gali būti netgi žalinga. Kodėl? Žemiau pateikiame kelias priežastis, kodėl nepatartina pergrūsti savo tekstus raktažodžiais. Taip pat jei norite sužinoti kokios yra esminės klaidos, paskaitykite 5 Esminės Straipsnių Rašymo Klaidos ir Kai Jų Išvengti?

 

  1. Tokie tekstai atrodo neprofesionaliai. Tekstai, kuriuose prikišta daugybė raktinių žodžių, o iš esmės nieko naujo ar aktualaus nepasako, tikrai neatrodys profesionaliai. Skaitytojas ar jūsų potencialus klientas, greitai pajus, kad šis tekstas skirtas ne jam, o algoritmams, kurie ir atvedė jį pas jus.
  2. Tokie tekstai nekelia pasitikėjimo. Pasitaiko atvejų, kai tekstuose raktiniai žodžiai suplakami į beprasmiškus sakinius ir vartojami tiek gramatiškai, tiek logine prasme neteisingai. Tokie tekstai internetinėse svetainėse ar elektroninėse parduotuvėse tikrai nekelia pasitikėjimo ir sumažina tikimybę, jog jūsų paslaugomis bus pasinaudota ar jūsų prekės bus parduodamos.
  3. Tokie tekstai atneš prastus paieškos rezultatus. Google sistema nėra „kvaila“, ji greitai „atkapstys“, kad tekstai, pergrūsti raktažodžiais, kurie generavo jūsų srautą, iš tiesų yra beverčiai, nes žmogus tikrai neužsibus svetainėje ir ilgai neskaitys beprasmių straipsnių. Žmogaus užsibuvimo rodiklis jūsų svetainėje ar elektroninėje parduotuvėje yra be galo svarbus. Jei klientas įėjo į jūsų internetinę svetainę „suviliotas“ raktažodžių, tačiau išvydo tik bereikšmę informaciją teikiančius tekstus ir todėl greitai iš jos išėjo, jums tai visai ne į naudą – jūsų svetainė gali atsidurti pačioje reitingų apačioje.

Raktiniai žodžiai ir tekstų bei straipsnių rašymas – neišvengiamai susiję, tačiau raktažodžius tekstuose reikia naudoti protingai ir saikingai. Raktažodžiai turi padėti jums sukurti tekstą, bet nebūti to teksto ašimi. Kurdami tekstus visuomet pagalvokite, ar patys tokį tekstą skaitytumėte ir kokią naudą savo straipsniu suteikiate skaitytojui.

Comments are closed.